kõiges on süüdi NLXL

heas mõttes süüdi :D ma kirjutan täna oma elutoast, mille kujundus sai alguse NLXL tapeedist. ma olen nende ülivingete tapeetide fänn juba varasemast ajast.
mõned aastad tagasi võitsin ma nende FB loosimängus endale 3 rulli tapeeti! 
kui ma töötasin kunagi Viljandis ühes tehases disainerina, siis leidsin nende tapeedid läbi toonase Värvikeskuse kaupluse. oli minek Kölni ja tuli teha ettevõttele lahe messibox.
no vaadake neid tapeete nende lehelt: https://www.nlxl.com 

ma näitan ka mõningaid pilte messiboxist:
tapeetidega tekkis selline probleem, et need tõmbasid rohkem tähelepanu, kui ettevõtte enda tooted :D inimesed tulid messiboxi käega katsuma. NLXL sai kõvasti reklaami. 
nende tapeedid on niiiiiiiii hea kvaliteediga, et need põhimõtteliselt ise lähevad seina. need ei veni, ei tõmbu kokku, ehk siis ei mängi seinas. liim seina süsteemis. hind on võrreldes keskmisest tapeedihinnast kõrge, aga uskuge, need on seda hinda väärt. meil on ka nende tapeeti meie master bedroomis, aga sellest mõni teine kord.
kuna need tapeedid ikka nii ägedad olid, siis paluti mul teha tehasesse näidissaal. 

mõned pildid nendest tubadest, kus ma NLXL tapeete kasutasin:nüüd põhiteema juurde tagasi: meie elutuba!
ma sain konkreetse mudeli ise välja valida ja kuna ma betooni fänn olen, valisin sellise: 

CON-06 CONCRETE WALLPAPER BY PIET BOON 

https://www.nlxl.eu/con-06-concrete-wallpaper-by-piet-boon


kaks seina katsime NLXL tapeediga. muud seinad hallid. 

(kitse püst koduekstrast)

lagesid me natuke parandasime, aga säilitasime ebatasasused. kuidagi vale tundus seda 1960. ehitatud majale teha. alles jäid ka muidugi kaarjate nurkadega laed. 
põrandal taaskord kalasaba parkett. liistudeks põrandal profiilsed 14 cm kõrged, uste ja akende külgedel 7cm ning kohal 9cm siledad iluliistud.
lülitid - pistikud endiselt valged Renova Schneider'lt.


mööbel
diivan, tugitool ja tumba on ostetud Ikeast. tellisime selle Leedust (siis veel Lätis polnud) ja saime diivani superhinnaga 230€! jaa, just, õigesti on kirjas. katteks beež kangas.
mis selle mööbli puhul
plussid:
väga mugav ja pehme.
üks inimene mahub mugavalt magama.
kangas eemaldatav ja masinas pestav. meil on kaks last ja neid plekke ikka tekib.
triigin kangast ainult seeliku nurkadest, et voldik ilusti hoiaks.
peale tumba on kõrgetel jalgadel, tänu millele robot mahub mugavalt ja kergelt alt puhastama.
tumba sees on hoiustamiseks panipaik.
miinus:
diivan ei käi lahti.

kohvilaud on ostetud VOX mööblist. selle laua juures oli oluliseks mulle praktilisus. kaks sahtliava ja pool laua küljest saab üles tõsta, mida saab näiteks elutoas arvutilauana kasutada. mulle tihti õhtul meeldib hoopiski seal arvutis tööd teha, film mängib taustaks, kui pere magama läinud.
kiiktool on Eames. ma ei tea, kuidas teistega on, aga see on üks ütlemata mugav tool. mulje jätab teise, eksju. me paneme enamus õhtuid selles oma pisikest last magama.


diivani ja tugitooli vahel on meil mustast metallist abilauake. tolle ostsime Jysk'st.


keda huvitab must retro telefon, siis selle saime Rahva Raamat'st. töötab ilusti.
telerialune vitriinkapp on taaskord Ikea'st. mugav hoida albumeid, DVDd jmt. 


tekstiilid
vaip Narma. otseloomulikult kahepoolne. leidsime Prisma Peremarket'st. kardinad Ikea'st. ma tegelikult unistan pestud linasest kangast kardinaid ja ilupatju. näiteks sinepikollaseid ja kuuserohelisi. ma ei suuda otsustada, kas ostan kanga ja õmblen ise või ostan H&M Home'st. 

valgustid
laevalgusti on kipsist ja selle leidsime K - Rauta'st. kuldne põrandavalgusti on järelturult.
valguskett Ikea'st. ausalt, see on üks mõnus asi. meil enamjaolt ongi ainult need sees. annavad hästi valgust, samas on hubane. disain on pühade vaba. ehk plaanin neid aasta läbi kasutada.


teisel pool tuba on meil armas pruun glasuurkividest ahi. puudehoidja on taaskord ehitatud mu abikaasa poolt. samasugune nagu teise korruse koridoris.


meil oli pikalt küsimus, et mis me teeme ahju ja parketi ühenduskohaga. köit ju ei taha panna (mitte, et sel miskit viga oleks. lihtsalt paljukasutatud variant). õnneks koostööpartner soovitas täita spetsiaalse silikooniga, mis on parketiga ühte tooni. näeb parem välja tõesti. 

meie armas elutoake! võttes arvesse maja enda isikupärast ja andes juurde nooruslikkust ja värskendust.
 
selleks korraks kõik :)

Eelmine
koridor nagu džungel
Järgmine
elutoa jätk: söögituba

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: