elutoa jätk: söögituba

söögituba on meie kodu süda. keskus. siin me alati kohtume. kõik meie söögikorrad toimuvad selles ruumis, kõik koos. siin toimuvad meie sünnipäevad ja pühade kogunemised. 

selline oli meie söögituba varem. polnud häda midagi. 
me siiski otsustasime teha uuenduskuuri.

söögituba praegu
ikka seesama põrand, sama seinavärv, samad iluliistud. igal toal on meil kergeid erinevusi, aga kindlat üht joont hoiame igas ruumis.
juhul, kui olete tähelepannud, siis kardinapuud on igalpool meil samad. mustad metallist ja väga minimalistlikud. Ikea'st, kust mujalt :D
ainuke erinevus on sisevoodrilaud, millest olin alati unistanud. vähemalt kuskil toas see võiks olla ja söögituppa see sobis. ise tegime, oma käpakestega. 
mainin kohe siia ära uuesti, et kõik ehitustööd oleme ise teinud. ma oma suure kõhuga teist last oodates aitasin abikaasal pahteldada, värvida, parketti mustrisse ajada ja liimida jne jne. ennast kiitmast ma ei väsi :D aga kui keegi teine kiida, siis tuleb ikka ise :D

mööbel
meil käib palju külalisi. me tähistame siin majas kõiki sünnipäevi ja aastavahetuse pidusid, seega oli äärmiselt oluline, et meil oleks suur mugav söögilaud. selle leidsime VOX'st 4YOU kollektsioonist.

mis mulle väga meeldib selle toote puhul:
ei logise kuskilt,
tugev,
ei kuku ümber, kui toetad servale, 
lauaplaadi all on 6 sahtlit,
laua keskel süvistatud ala, mida saab plaatidega ka kinni katta. 
ehk siis ohtralt võimalusi.
again: praktiline :D
hele

toolid Eames stiilis, ostsime Jysk'st. oli tol hetkel hea kampaania. saime tk hinnaks 15€, kui ma õigesti mäletan. toole 6tk. lisaks võtsime 2 samas stiilis tabureti ka. nende hind oli 6€/tk. kuna meil see musta metalli teema on, siis tundus loogiline valik. lisaks plaanime osta istmepehmendused, kui me leiame sobivad. hetkel pole õnnestunud. 
eelneval pildil on näha pastelseid lauakatteid, vahelduse mõttes olen asendanud need helehalli nahksetega (fake muidugi).


kummutit soovisin ma ka, kus oleks selline kunagi moes olev baarikapp :D ilmselgelt vanus annab tunda. oli veel aegu, kus ma ei tahtnud sellest midagi kuulda. lisaks on ka eraldi ala veinipudelite jaoks. 

pildiriiulid sai valitud seetõttu, kuna olen inimene, kes perepilte pidevalt ümber tahab tõsta, kui neid juurde tekib ja no alles me seda seina pahtledasime. ei taha nagu auke sinna muudkui juurde teha (mu ema just vahetas oma majal fassaadi ja ütles sama, et ei raatsi ühtki auku puurida. jõulutuled jäid sellel aastal paigaldamata :D ). parima lahendusena tundusid riiulid. üllatus - üllatus Ikea'st!

valgustid
laevalgusti on tellitud K - Rautast. neid on saada ka musti. me valisime valge, tunde järgi tundus, et sobib paremini. valgustit on väga mugav reguleerida. selle kõrgust lauast ja kaugust juhul, kui lauda oleks vaja liigutada. tore võimalus onju. 

uks terrassile
ühe ava lõikasime ruumi juurde. meil söögitoa hoovipoolsel küljel on täies ulatuses terrass. tundsime suviti pidevalt puudust, et saaks otse söögitoast õue. eriti sünnipäevade ajal. nii mõnus ju pidada vastavalt ilmale pidu korraga söögitoas ja terrassil. aega võttis, aga lõpuks asja sai.

jõulusokid Anna Lutter'lt

koha leidsime ka Bold Tuesday plakatile. musta värvi nagu me soovisime. ideaalne! 
akna kohal riiul meil ruuteri jaoks. 


nagu varasemates postitustes kirjas, on meil ohtralt ahjusid. üks on meil ka söögitoas. 
ahju aksessuaarid K - Rauta'st. taime metallist postament Bauhof'st.


ahjudest ja nende ümbrustest
me valisime suitsuandurid Jalo omad. söögitoas on pruunikas.


varem olid siin ahjuümbrused värvitud ja seda seina põhitoonist erinev. väga silmatorkav, häiris lausa. ma soovisin seda kuidagi mahendada. iseenesest oleks võinud lihtsalt seinaga ühtsama tooni värvida, aga soovisin midagi enamat.
seega ma võtsin pahtlilabida ja pahtli, millega hakkasin erinevas suunas liigutusi tegema, tekitates pinnale mustri. viimistlesin seinavärviga. mu meelest toob ilusad ahjud kuidagi eriti esile.


meie armas söögitoake siis :)
käisin viimati Magazin's (soovitan sealt läbi astuda), neil on põnevaid leide. sain sealt 1 - 2€-ga erinevaid dekoratsioone. 
tegin kummutil seadest pilt. näha on ka Kaktus Disain'i betoonist küünlajalga.


KAUNEID PÜHI!

selleks korraks kõik :)
Eelmine
kõiges on süüdi NLXL
Järgmine
unistuste köök

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: